Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG stawu nadgarstkowego
Poznań

Rejestracja:

USG stawu nadgarstkowego

Chcesz wykonać USG nadgarstka w Poznaniu, bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce? Zależy Ci na tym, aby badanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, a lekarz rozwiał wszelkie Twoje wątpliwości i odpowiedział na pytania? W takim razie zapraszamy do wizyty w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Nasza kadra ma wieloletnie doświadczenie, a także ogromną wiedzę. Zadowolenie pacjentów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego, jeśli chcesz szybko wykonać badanie USG nadgarstka, zgłoś się do nas! Zapraszamy do kontaktu z recepcją w celu ustalenia optymalnego dla Ciebie terminu wizyty.

USG stawu nadgarstkowego - wskazania

USG nadgarstka jest badaniem o dużym potencjale diagnostycznym. Wykonuje się je zarówno w przypadku różnego rodzaju urazów, jak i dolegliwości o niewyjaśnionym podłożu. Skomplikowana budowa tego stawu sprawia, że jest on bardzo podatny na różnego rodzaju przeciążenia. Dokuczające objawy pojawiają się nie tylko u pacjentów po urazach. Mogą być one także wynikiem pracy fizycznej oraz biurowej. Jakie są wskazania do wykonania USG stawu nadgarstkowego? Ich lista obejmuje między innymi:

  • pojawienie się dolegliwości bólowych,
  • wszelkiego rodzaju urazy,
  • wystąpienie obrzęku lub stanu zapalnego,
  • zaburzenia czucia w obrębie ręki,
  • zmiany zwyrodnieniowe,
  • objawy zespołów uciskowych nerwów,
  • niestabilność w obrębie stawu,
  • pojawienie się guzów i torbieli,
  • planowanie zabiegów w tym obszarze.

Jak przebiega i jak przygotować się do tego badania?

Badanie USG nadgarstka jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne. Do obrazowania wykorzystuje obojętne dla organizmu fale ultradźwiękowe, dzięki czemu może być ono powtarzane tak często, jak jest to wymagane. W trakcie USG lekarz przykłada do badanego obszaru specjalną głowicę, która pozwala na obrazowanie w czasie rzeczywistym zmian w ciele pacjenta. USG nadgarstka zajmuje zazwyczaj maksymalnie kilkanaście minut, a po jego zakończeniu można powrócić do swoich obowiązków.

Jest to badanie, które nie wymaga od pacjenta specjalnego, wcześniejszego przygotowania. Lekarz powinien mieć dobry dostęp do badanego obszaru dlatego, przed rozpoczęciem USG należy zdjąć biżuterię, zegarek itp. Oczywiście, jeśli masz jakiekolwiek wyniki wcześniejszych badań tego obszaru, weź je ze sobą na wizytę – ułatwią one obserwacje wszelkich zmian.

USG nadgarstka - cena

To, ile kosztuje USG nadgarstka, jest istotną kwestią dla wielu pacjentów. Wykonanie tego badania prywatnie to zwykle koszt około kilkuset złotych. Ceny będą różnić się zarówno pomiędzy miastami, jak i pomiędzy placówkami działającymi w tym samym mieście. Jeśli chodzi o cenę USG nadgarstka w poznańskim Centrum MEDflow, wszystkie aktualne informacje znajdziesz w odpowiedniej zakładce na naszej stronie internetowej. Jeśli masz dodatkowe pytania, zawsze możesz się z nami skontaktować, mailowo lub telefonicznie.

Zapraszamy do naszego Centrum

U nas pacjenci z Poznania i okolic mogą wykonać nie tylko USG nadgarstka. Mamy bardzo szeroką ofertę badań obrazowych, zarówno wymagających skierowania, jak i takich, które wykonasz bez niego. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie oraz z pełną dozą empatii. Zachęcamy do rezerwowania terminów wizyt!

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc