Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny stawów skroniowo-żuchwowych Poznań

Rezonans magnetyczny stawów skroniowo-żuchwowych

Rezonans stawów skroniowo-żuchwowych (nazywany także z angielskiego MR lub MRI  stawów skroniowo-żuchwowych) to jedno z wielu badań, jakie wykonujemy w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Pacjenci chętnie przychodzą właśnie do nas między innymi ze względu na krótki czas oczekiwania na wizytę czy indywidualne podejście. Zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją oraz do umawiania terminów wizyt na rezonans stawów skroniowo-żuchwowych lub inne badania obrazowe.

Badanie rezonansem magnetycznym

Jakie są wskazania do rezonansu stawów skroniowo-żuchwowych

Jeśli chodzi o wskazania do wykonania tego badania, dotyczą one zazwyczaj urazów lub dolegliwości bólowych ze strony omawianego stawu. Najczęściej wykonuje się je w przypadku:

 • bólu twarzy,
 • uczucia przeskakiwania w stawie,
 • ograniczenia ruchomości żuchwy,
 • zaburzeń czynności stawu skroniowo-żuchwowego.

Badanie to można wykonać także u pacjentów, u których planowane jest leczenie ortodontyczne lub kompleksowe leczenie chirurgiczno-protetyczne.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans stawów skroniowo-żuchwowych - o badaniu

MRI stawu skroniowo-żuchwowego jest całkowicie bezpiecznym, a do tego niezwykle przydatnym badaniem, o ogromnym potencjale diagnostycznym. Rezonans magnetyczny pozwala obrazować zarówno tkanki miękkie, jak i struktury kostne w ciele pacjenta, bez konieczności naruszania jego powłok. Jest więc zatem badaniem całkowicie bezbolesnym. Dzięki wykorzystaniu fal radiowych i pola magnetycznego, MRI jest obojętne dla organizmu i może być ono powtarzane tak często, jak zachodzi taka potrzeba. Do wykonania badania bez kontrastu niepotrzebne jest skierowanie od lekarza. Co więcej, rezonans stawów skroniowo-żuchwowych nie wymaga od pacjenta specjalnego, wcześniejszego przygotowania, a po jego zakończeniu można powrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wymagające wyjaśnienia wątpliwości, dotyczące MRI tych stawów, skontaktuj się z nami. Zawsze z przyjemnością pomagamy naszym pacjentom i odpowiadamy na nurtujące ich pytania.

Ile kosztuje rezonans stawów skroniowo-żuchwowych?

Dla wielu pacjentów istotną kwestią jest cena badania MRI stawów skroniowo-żuchwowych. Nie należy ono bowiem do najtańszych. W Poznaniu koszt tego badania zazwyczaj przekracza 1000 złotych. Wszystko zależne jest jednak od konkretnej placówki, do której zdecydujesz się udać. Jeżeli interesuje Cię cena rezonansu stawów skroniowo-żuchwowych w MEDflow, zachęcamy do zapoznania się z dostępnym na stronie internetowej cennikiem. Zebraliśmy tam wszystkie najważniejsze informacje, które na bieżąco aktualizujemy.

Zapraszamy na badania w Poznaniu

Zachęcamy do wykonania badań obrazowych w Centrum MEDflow nie tylko mieszkańców Poznania i okolic. Przyjmujemy także pacjentów z dalszych stron Polski. Zależy nam na tym, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie oraz na tym, aby każdy czuł się u nas dobrze. Doświadczona i pełna empatii kadra czeka właśnie na Ciebie. Umów się na rezonans stawów skroniowo-żuchwowych u nas, aby mieć pewność tego, że badanie odbędzie się szybko i w przyjaznej atmosferze.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc