Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny stawów biodrowych Poznań

Rejestracja:

Rezonans magnetyczny stawów biodrowych

Rezonans magnetyczny stawu biodrowego (znany także jako MRI stawu biodrowego) to badanie obrazowe, którego nie mogło zabraknąć w naszej ofercie. Jest szybkie, bezbolesne i pomaga w dokładnej diagnostyce chorób tego stawu. W naszym Centrum w Poznaniu rezonans magnetyczny bioder wykonujemy bez skierowania. Nasi pacjenci mogą liczyć na bardzo dobre, krótkie terminy, a także na w pełni profesjonalną obsługę. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby szybko, wygodnie i w miłej atmosferze wykonać rezonans stawu biodrowego, przyjdź do Centrum MEDflow – jesteśmy specjalistami w diagnostyce obrazowej.

Badanie rezonansem magnetycznym

MRI stawu biodrowego - jak wygląda badanie?

Wspomnieliśmy już o tym, że rezonans stawów biodrowych jest badaniem szybkim i bezbolesnym. Warto dodać także, że w pełni bezpiecznym dla pacjenta. Nie zajmuje ono wiele czasu i zazwyczaj trwa od 30 minut do godziny. W tym czasie, pacjent przebywający w specjalnej aparaturze, musi pozostać w bezruchu. Po badaniu można od razu powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Na rezonans magnetyczny stawów biodrowych warto zabrać ze sobą wszelkie wyniki wcześniejszych badań, jeśli takowe masz. Pomogą one ustalić osobie przeprowadzającej badanie na czym najlepiej skupić się podczas MRI stawu biodrowego u Ciebie, będą także przydatne podczas tworzenia opisu przez radiologa.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans stawów biodrowych - wskazania

Jeżeli chodzi o rezonans magnetyczny stawu biodrowego, lista wskazań jest dość długa. Wśród najważniejszych powodów, które powinny Cię skłonić do wykonania MRI biodra, wymienić można chociażby:

 • bolesność stawu biodrowego,
 • nagłe ograniczenie ruchomości stawu,
 • pojawiającą się poranną sztywność w biodrze,
 • niewyjaśnione obrzęki stawu biodrowego,
 • niewyjaśnione krwiaki i zasinienia w okolicach biodra,
 • urazy stawu biodrowego.

Dodatkowo badanie to pozwala także na diagnozowanie różnych chorób stawów, postępów leczenia, czy też efektów zabiegów lub operacji. Ma ono szerokie zastosowanie zarówno w diagnostyce, leczeniu, jak i profilaktyce.

Rezonans stawów biodrowych - cena

Dla wielu osób, chcących wykonać rezonans stawu biodrowego cena jest ważnym czynnikiem. Koszt takiego badania może być różny, w zależności od miasta, a nawet gabinetu, w którym jest ono wykonywane. Wszystkie osoby z Poznania, chcące wykonać rezonans magnetyczny biodra, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Szczegółowe oraz najaktualniejsze informacje na temat wszelkich kosztów znajdziesz w zakładce cennik. A jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszą recepcją!

Rezonans stawu biodrowego w Poznaniu? Wybierz MEDflow!

Wszystkich pacjentów, chcących wykonać MRI stawu biodrowego, zachęcamy do umówienia wizyty w naszej placówce. Nie wymagamy skierowania! Poza tym u nas nie czekasz w długiej kolejce. Wystarczy zarezerwować dogodny dla Ciebie termin i pojawić się w Centrum MEDflow. Nasza dogodna lokalizacja na poznańskich Ogrodach sprawia, że bardzo łatwo do nas dotrzeć, zarówno transportem publicznym, jak i własnym pojazdem. Zapraszamy wszystkich pacjentów z Poznania oraz okolic!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc