Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny nadgarstka Poznań

Rezonans magnetyczny nadgarstka

Rezonans magnetyczny nadgarstka jest jednym z badań, jakie każdego dnia wykonujemy w Poznaniu w Centrum MEDflow. Duża dokładność oraz możliwości diagnostyczne tego badania sprawiają, że znacząco przyczynia się ono do postawienia prawidłowych diagnoz u pacjentów cierpiących z powodu różnych dolegliwości nadgarstka. Służy nie tylko ocenie jego struktury, ale także pozwala rozwiać wątpliwości, które pojawiły się podczas wykonywania innych badań obrazowych. Jeżeli z jakichkolwiek powodów musisz wykonać rezonans nadgarstka, zgłoś się do nas. W MEDflow czeka na Ciebie doświadczony i empatyczny personel, który nie tylko z chęcią wykona badanie, ale także odpowie na wszelkie Twoje pytania.

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny nadgarstka - ile trwa i jak wygląda

MRI nadgarstka to proste, całkowicie bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne badanie, które w naszym Centrum wykonywane jest rutynowo. Pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Ważnym jest, aby w trakcie całego badania pozostawać nieruchomym – w innym przypadku możliwa będzie konieczność powtórzenia rezonansu. Badanie nie zajmuje dużo czasu, najczęściej trwa ono od około pół godziny do godziny. Ważne jest, aby przed rezonansem magnetycznym nadgarstka zdjąć wszelkie metalowe przedmioty, takie jak na przykład biżuteria.

Szczegółowych informacji na temat tego, jak zachowywać się w trakcie MRI nadgarstka udzieli osoba przeprowadzająca badanie. W MEDflow w Poznaniu możesz liczyć na pełne empatii, indywidualne podejście. Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania, a także rozwieją wątpliwości lub obawy związane z rezonansem magnetycznym nadgarstka.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Wskazania do MRI nadgarstka

Istnieje wiele różnych przypadłości, w których warto wykonać rezonans magnetyczny nadgarstka. Wskazania do tego badania obejmują między innymi: wszelkie urazy i zmiany pourazowe w obrębie nadgarstka, choroby nowotworowe, reumatoidalne zapalenie stawów, nieuzasadnione dolegliwości bólowe lub obrzęki, cieśń nadgarstka itd. W naszym Centrum do wykonania tego badania nie musisz mieć skierowania. Wystarczy umówić się na odpowiadający Ci termin i zjawić się w MEDflow, a my wykonamy badanie.

Rezonans nadgarstka - cena

“Rezonans magnetyczny nadgarstka cena” to fraza często wpisywana w wyszukiwarkę Google przez pacjentów zainteresowanych tym badaniem. Zwykle jego cena wynosi około kilkaset złotych i może różnić się w zależności od miasta, w którym będzie ono wykonywane. Wszystkich pacjentów z Poznania zainteresowanych MR nadgarstka zapraszamy do nas. Aktualny cennik znajdziesz w odpowiedniej zakładce na naszej stronie. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy także do kontaktu z nami – chętnie odpowiemy i pomożemy.

Rezonans magnetyczny nadgarstka w Poznaniu - tylko MEDflow

Gorąco zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane rezonansem nadgarstka, a także innymi badaniami obrazowymi, do odwiedzin w naszym Centrum. Czekają tu na Ciebie doświadczeni i pełni empatii specjaliści. Każdego dnia wykonujemy wiele badań, ale do naszych pacjentów zawsze podchodzimy indywidualnie. Gabinet zlokalizowany jest przy ulicy Nowina na Ogrodach – łatwo do nas dojechać z każdego zakątka Poznania! Zapraszamy do umawiania wizyt!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
  • rozrusznika serca,
  • implantu ślimakowego,
  • pompy insulinowej lub
  • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
  • I trymestr ciąży,
  • stenty,
  • elementy ortopedyczne,
  • implanty stomatologiczne,
  • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc