Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny stawu barkowego Poznań

Rejestracja:

Rezonans magnetyczny stawu barkowego

Rezonans magnetyczny stawu barkowego jest badaniem, które pozwala na ujawnienie wielu nieprawidłowości oraz na diagnozowanie problemów z tą częścią ciała. Jeśli cierpisz na schorzenia barku lub z innych powodów chciałbyś wykonać MRI stawu barkowego, zapraszamy do odwiedzenia Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Oferujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta, krótki czas oczekiwania na wizytę oraz szybką dostępność wyników. U nas MR stawu barkowego wykonasz bez skierowania. Wystarczy umówić się na dogodny dla Ciebie termin, a następnie przyjść do naszej placówki.

 

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans stawu barkowego - kiedy wykonać

Rezonans magnetyczny stawu barkowego to w pełni bezpieczne badanie, które można wykonać u pacjentów w różnym wieku. Jest ono bezbolesne i bezinwazyjne. Ze względu na dużą dokładność uzyskiwanych obrazów, świetnie sprawdzi się między innymi przed planowaniem zabiegów czy operacji w tych okolicach, jak i do kontroli ich efektów. Lista wskazań do MRI stawu barkowego jest jednak znacznie dłuższa i obejmuje między innymi:

 • zwyrodnienia,
 • wady rozwojowe,
 • zapalenie stawów,
 • guzy kości oraz tkanek miękkich,
 • uszkodzenia obrębie stawu,
 • martwicę aseptyczną,
 • dolegliwości bólowe ze strony barku.

Rezonans magnetyczny stawu barkowego może pomóc w diagnostyce oraz ułatwić znalezienie problemu, który wywołuje nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego, jeżeli zauważasz u siebie problemy z barkiem, rozważ wykonanie MRI tego stawu.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Jak wygląda rezonans stawu barkowego?

Jak już wspomniano, MRI stawu barkowego to niezwykle bezpieczne, ale także bardzo dokładne badanie, które wspomaga proces diagnostyczny. Jest bezbolesne i bezinwazyjne, nie wymaga również specjalnego przygotowania od pacjenta. Badanie trwa zwykle około kilkudziesięciu minut. W jego trakcie należy pozostawać w pozycji nieruchomej i słuchać wszelkich poleceń osoby wykonującej MRI. Po zakończeniu badania można normalnie powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Rezonans stawu barkowego - cena

Często zadawane pytanie brzmi: ile kosztuje rezonans stawu barkowego. Podobnie jak w przypadku innych tego typu badań, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, w jakim mieście wykonujesz badanie, jaką placówkę wybierzesz itd. Osoby z Poznania oraz okolic serdecznie zapraszamy na MRI stawu barkowego do MEDflow. Jeśli chcesz poznać aktualne informacje na temat ceny tego badania w naszym Centrum, zajrzyj do zakładki cennik. A jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszą recepcją, a chętnie udzielimy Ci odpowiedzi.

MRI stawu barkowego w Poznaniu - wybierz MEDflow

Jeśli chcesz szybko i bez czekania w kolejce, a do tego w przyjaznej atmosferze, wykonać rezonans magnetyczny stawu barkowego, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow to placówka, w której spotkasz pełen empatii, profesjonalny zespół. Wykonujemy nie tylko MR stawu barkowego, ale także wiele innych badań obrazowych. Zapraszamy nie tylko pacjentów z Poznania, ale także z całej Polski!

Nasza placówka usytuowana jest w pobliżu pętli na Ogrodach, dlatego bardzo łatwo do nas dotrzeć, także komunikacją zbiorową.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc