Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny głowy + wenografia Poznań

Rezonans magnetyczny głowy + wenografia

Rezonans magnetyczny głowy (MRI głowy) to jedno z wielu badań, jakie każdego dnia wykonujemy u pacjentów, którzy odwiedzają nasz gabinet w Poznaniu. To badanie obrazowe ma wiele zastosowań i wykonuje się je z różnych powodów. Zalecane jest między innymi w przypadku podejrzenia udaru, w diagnostyce bólu głowy, u pacjentów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne oraz neurologiczne. To bezpieczny sposób na ocenę stanu zdrowia pacjenta. Jeśli chcesz wykonać rezonans głowy bez skierowania, koniecznie umów się na wizytę w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Zapraszamy wszystkich pacjentów!

Badanie rezonansem magnetycznym

Zapraszamy na rezonans

Rezonans magnetyczny głowy z wenografią to całkowicie bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesna metoda oceny stanu żył w obrębie głowy. Uzyskiwane obrazy są niezwykle dokładne i mają ogromną wartość diagnostyczną. W naszej placówce czekają na Ciebie wysokiej klasy specjaliści o empatycznym podejściu do potrzeb każdego z klientów. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wykonać MR głowy i wenografię w przyjaznej atmosferze, a do tego w nieodległym terminie, koniecznie umów wizytę w naszym Centrum. Wystarczy skontaktować się z recepcją. Informacje na temat tego ile kosztuje rezonans głowy, a także inne nasze badania, znajdziesz w cenniku dostępnym na stronie. W przypadku dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
  • rozrusznika serca,
  • implantu ślimakowego,
  • pompy insulinowej lub
  • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
  • I trymestr ciąży,
  • stenty,
  • elementy ortopedyczne,
  • implanty stomatologiczne,
  • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc