Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny kręgosłupa Poznań

Rejestracja:

Rezonans magnetyczny kręgosłupa

Rezonans kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub krzyżowo-lędźwiowego (LS) to jedno z diagnostycznych badań obrazowych, jakie wykonujemy w naszym Centrum na poznańskich Ogrodach. Oferujemy rezonans jednego, dwóch lub trzech odcinków kręgosłupa, w zależności od potrzeb pacjenta. To nowoczesne badanie pozwala ocenić stan tkanek kostnych oraz miękkich, a także rdzenia kręgowego. Dzięki temu możliwe jest bezinwazyjne wykrycie wszelkich zmian i nieprawidłowości, które pojawiły się w organizmie pacjenta. Jeśli interesuje Cię rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub krzyżowo-lędźwiowego, koniecznie zgłoś się do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu.

Badanie rezonansem magnetycznym

MRI kręgosłupa - wskazania oraz ile trwa i jak wygląda badanie

W poznańskim Centrum MEDflow szybko, bezpiecznie, bez kolejki i skierowania wykonasz rezonans odcinka szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego kręgosłupa. Jakie są wskazania do tego badania? Wśród głównych z nich wymienić można:

 • bóle pleców, zwłaszcza o charakterze nagłym lub nawracającym,
 • drętwienie kończyn,
 • dolegliwości ze strony układu ruchu,
 • dyskopatię,
 • urazy kręgosłupa,
 • niektóre choroby (np. stwardnienie rozsiane, wady wrodzone, choroby zwyrodnieniowe).

Badanie jest dla pacjenta całkowicie bezpieczne. To ile trwa rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego jest sprawą dość indywidualną. Zazwyczaj badanie to wykonuje się w kilku seriach, które mogą zajmować od kilku sekund, aż do kilku minut. Łącznie pacjent może więc spędzić w aparacie do MRI trochę czasu – w zależności od tego, co konkretnie jest poddawane badaniu w jego wypadku (zwykle jest to maksymalnie 30 minut).

Wiele osób zadaje sobie pytanie brzmiące: “rezonans magnetyczny kręgosłupa – jak wygląda badanie?”. Jak już wspomniano, jest ono całkowicie bezpieczne. Pacjent musi położyć się na specjalnym stole, na którym wjeżdża do tunelu urządzenia. Na czas badania należy pozostać nieruchomym i wykonywać polecenia osoby wykonującej badanie, które będą przekazywane poprzez interkom. Po zakończeniu MRI kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego można powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Jak przygotować się do MR kręgosłupa

Rezonans magnetyczny kręgosłupa na dowolnym odcinku, zwykle nie wymaga specjalnego przygotowania. Wyjątkiem jest sytuacja, w której do badania musi być podany kontrast. W takim wypadku należy wstrzymać się od jedzenia i picia na co najmniej 2 godziny przed MRI. Do rezonansu trzeba zdjąć biżuterię, zegarek i okulary, a także wyjmowane protezy dentystyczne. Nie należy zabierać ze sobą wszelkich przedmiotów, które mogłyby wpłynąć na pole magnetyczne np. telefon komórkowy, odzież z metalowymi elementami, długopis itd.

Rezonans kręgosłupa piersiowego oraz pozostałych jego odcinków w MEDflow

Dlaczego warto wykonać MR kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego w MEDflow w Poznaniu? Ponieważ tutaj czekają na Ciebie wysokiej klasy specjaliści. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentom maksimum komfortu. Do każdego podchodzimy indywidualnie i zawsze odpowiadamy na wszelkie pytania, rozwiewając wątpliwości. Zadbamy o to, aby każda osoba wykonująca u nas rezonans magnetyczny odcinka szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego kręgosłupa, czuła się w MEDflow dobrze i bezpiecznie. U nas jesteś w profesjonalnych rękach! Pamiętaj, że nie potrzebujesz skierowania, aby umówić się na wizytę. Wystarczy do nas zadzwonić, wybrać pasujący termin i gotowe!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc