Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny
stawu kolanowego

Poznań

Rejestracja:

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego

Czy wiesz, że rezonans magnetyczny stawu kolanowego to jedno z najpopularniejszych badań? To właśnie ten obszar ludzkiego ciała poddaje się częstemu obrazowaniu, aby wykryć dokładne przyczyny problemu, wywołujące dolegliwości ze strony narządu ruchu. Staw ten pełni w organizmie bardzo ważną funkcję, a jednocześnie narażony jest na duże obciążenia i ryzyko urazów. Dlatego, jeśli odczuwasz ból kolan i chcesz poznać jego przyczynę, zgłoś się do nas. W MEDflow wykonasz rezonans stawu kolanowego w Poznaniu bez skierowania oraz konieczności czekania w długiej kolejce. Zapraszamy!

Badanie rezonansem magnetycznym

MRI stawu kolanowego - kiedy wykonać

Warto pamiętać o tym, że rezonans stawu kolanowego to badanie bardzo bezpieczne dla pacjenta. Jest bezbolesne i nie wymaga wystawienia organizmu na promieniowanie jonizujące – można je swobodnie wykonywać zarówno u dzieci, jak i u kobiet w ciąży. Dodatkowo jest ono także bardzo dokładne. 

W poznańskim Centrum MEDflow wykonasz MRI stawu kolanowego szybko oraz w przyjaznej atmosferze. Współpracujący z nami specjaliści do każdego podchodzą indywidualnie i zawsze chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z badaniem.

Kiedy zaleca się MR stawu kolanowego?

 • Przy dolegliwościach bólowych ze strony tego stawu.
 • Przy niejednoznacznych wynikach innych badań (RTG, USG).
 • Przed zabiegami w obrębie tego stawu (przygotowawczo) oraz po zabiegach (ocena rezultatów).

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego pozwala zajrzeć lekarzowi w głąb ciała pacjenta i ocenić stan budujących je struktur. Dzięki temu może on obserwować wszelkie zmiany oraz ewentualne nieprawidłowości.

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego przygotowanie do badania

Wiele osób, które umawiają się do nas na MR stawu kolanowego, pyta jak należy przygotować się do tego badania. Nie ma tu nic skomplikowanego, ponieważ to badanie nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Należy tylko pamiętać o tym, że podczas badania nie wolno mieć przy sobie żadnych metalowych przedmiotów (okulary, zegarki, biżuteria, wyjmowane protezy, długopisy itd.). Wybierając odzież na dzień badanie, zadbaj o to, by była ona wolna od metalowych elementów.

Zapraszamy na MRI stawu kolanowego do MEDflow

Jeśli interesuje Cię rezonans stawu kolanowego, zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą oraz skorzystania z niej. Wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny dla Ciebie termin. Nasi pacjenci mogą liczyć na profesjonalną obsługę, miłą atmosferę oraz krótkie terminy. Przychodząc na MR stawu kolanowego do nas nie potrzebujesz skierowania! Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu i wybierz MEDflow.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc