Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny
jamy brzusznej

Poznań

Rezonans magnetyczny jamy brzusznej

Rezonans magnetyczny jamy brzusznej jest prostym badaniem obrazowym, które pozwala na ocenę wewnętrznych organów ciała pacjenta, bez konieczności naruszania jego powłok. Jest bezpieczny i bezbolesny, a dodatkowo pozwala także na bardzo dokładne zobrazowanie badanego obszaru. W usytuowanym w Poznaniu Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow wykonujemy to badanie u wielu pacjentów. Jeśli interesuje Cię rezonans jamy brzusznej (MR jamy brzusznej) bez skierowania i zależy Ci na tym, aby badanie to wykonać bez oczekiwania w kolejce, koniecznie zgłoś się do nas!

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans brzucha - możliwości badania

Jak już wspomniano, rezonans magnetyczny brzucha (MRI jamy brzusznej) wykorzystuje się do oceny stanu narządów wewnętrznych pacjenta, bez konieczności naruszania powłok jego ciała podczas zabiegu lub operacji. Podczas MR jamy brzusznej obrazowane mogą być narządy tworzące układy trawienny i wydalniczy, takie jak:

 • nerki,
 • trzustka,
 • śledziona,
 • wątroba,
 • pęcherzyk żółciowy,
 • nadnercza.

Zazwyczaj podczas badania diagnosta skupia się na dokładnym zobrazowaniu konkretnych narządów, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Poza narządami ocenie podlegają także węzły chłonne oraz naczynia krwionośne. Dzięki badaniu możliwa jest obserwacja wszelkich nieprawidłowości, ale także monitorowanie postępów choroby lub leczenia.

Wskazania do wykonania MRI jamy brzusznej obejmują między innymi: choroby nowotworowe w obrębie jamy brzusznej, malformacje naczyniowe czy kamica dróg żółciowych. Pamiętaj, że w Centrum MEDflow w Poznaniu wykonasz rezonans magnetyczny jamy brzusznej bez skierowania i stania w kolejce.

Rezonans jamy brzusznej - cena

Na to, ile kosztuje rezonans brzucha, wpływ ma wiele różnych czynników i nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Osoby, które wpisują w wyszukiwarkę internetową hasła “rezonans magnetyczny jamy brzusznej cena” i pokrewne, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że na koszt wpływają między innymi: miejsce wykonania badania czy konieczność podania pacjentowi kontrastu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, ile zapłacisz za rezonans magnetyczny jamy brzusznej w naszym Centrum w Poznaniu, koniecznie zapoznaj się z zakładką cennik, widoczną na górze strony. Znajdziesz tam najaktualniejsze dane.

Zapraszamy do umawiania wizyt na MR jamy brzusznej u nas

Gorąco zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją i do umawiania wizyt na MRI jamy brzusznej. Prowadzimy także wiele innych badań obrazowych dla naszych pacjentów! Do każdego podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, aby w naszych progach czuł się dobrze i bezpiecznie. Zadowolenie pacjentów jest dla nas priorytetem. Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow znajduje się na poznańskich Ogrodach, dzięki czemu każdy może do nas łatwo dotrzeć. Nasza siedziba znajduje się na ulicy Nowina, kilka minut spaceru od pętli. Dysponujemy także własnym parkingiem dla pacjentów. Zapraszamy do kontaktu – w przypadku jakichkolwiek pytań chętnie udzielimy odpowiedzi.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc