Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa stawu barkowego
Poznań

Rejestracja:

Tomografia stawu barkowego

Tomografia barku (w skrócie TK barku) należy do licznego grona badań obrazowych, jakie pacjenci mogą wykonać w Centrum MEDflow. Jeśli interesuje Cię badanie właśnie tego obszaru ciała, koniecznie umów wizytę w naszym poznańskim gabinecie. Czekają tu na Ciebie najwyższej klasy specjaliści oraz w pełni profesjonalna obsługa. Jesteśmy partnerem, któremu możesz zaufać w stu procentach. U nas wykonasz tomografię stawu barkowego bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce. Przekonaj się o tym osobiście, umawiając wizytę w MEDflow – zapraszamy pacjentów z Poznania i okolic, a także z dalszych zakątków Polski.

Tomografia komputerowa barku - kiedy wykonać?

Tomografia komputerowa stawu barkowego to badanie, które pozwala na bardzo dokładne obrazowanie struktur tego skomplikowanego układu ludzkiego organizmu. Lista przypadków, w których warto je wykonać, jest dość długa i obejmuje ona między innymi:

  • ocenę zmian pourazowych – złamań, przemieszczeń stawu, naderwanych i zerwanych ścięgien itd.;
  • przewlekłą niestabilność stawu barkowego;
  • wady wrodzone;
  • zmiany zwyrodnieniowe;
  • dolegliwości bólowe i ograniczenie ruchomości stawu o nieustalonej przyczynie;
  • przewlekła niestabilność stawu;
  • choroby kości;
  • choroby nowotworowe.

Jeśli lekarz skierował Cię na TK barku, przyjdź do naszego Centrum, gdzie badanie to wykonasz bez konieczności oczekiwania w kolejce oraz w przyjaznej i pełnej empatii atmosferze.

Jak wygląda tomografia komputerowa stawu barkowego?

TK barku jest bardzo dokładnym badaniem, pozwalającym obrazować wnętrze ciała pacjenta bez konieczności naruszania jego powłok. Jest ono bezbolesne i zazwyczaj trwa od około kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Podczas tomografii wykorzystywane jest promieniowanie jonizujące, dlatego do jej wykonania niezbędne jest skierowanie od lekarza prowadzącego.

W trakcie badania pacjent powinien pozostać nieruchomo oraz stosować się do wszystkich poleceń osoby prowadzącej. W zależności od potrzeb, pacjent może zostać poproszony o przybranie różnych pozycji w trakcie badania – najczęściej będzie to pozycja na wznak, z różnym ułożeniem rąk.

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę hasło “tomografia komputerowa barku przygotowanie” lub zbliżone. Jeśli chodzi o badanie bez kontrastu, nie wymaga ono żadnych specjalnych przygotowań. W przypadku TK z kontrastem, niezbędne będzie wcześniejsze wykonanie badań krwi na stężenie kreatyniny, a także pozostanie na czczo przez ok. 3 godziny przed tomografią. Na badanie warto ubrać się wygodnie, bez metalowych elementów w badanym obszarze (np. biżuteria, stanik z fiszbinami, guziki). Należy także pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą wyniki wszystkich przeprowadzonych wcześniej badań.

Tomografia komputerowa barku - cena

Tomografia barku to badanie, które kosztuje ok. kilkuset złotych. Cena jest oczywiście uzależniona od bardzo wielu czynników, takich jak miasto, konkretna placówka itd. Jeśli interesuje Cię to, ile zapłacisz za TK barku w naszym poznańskim Centrum, koniecznie sprawdź zakładkę cennik, zlokalizowaną na górze strony www. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu – chętnie udzielimy odpowiedzi.

Przyjdź na TK barku do MEDflow

Wszystkie osoby, które interesuje tomografia komputerowa barku w Poznaniu, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Mamy ogromne doświadczenie w wykonywaniu badań obrazowych oraz pracy z pacjentem. Gwarantujemy doskonałą atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego. Nie czekaj, ale umów wizytę w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow już dzisiaj.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc