Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa głowy
Poznań

TK Głowy

TK głowy (tomografia komputerowa głowy) to jedno z wielu badań obrazowych, jakie wykonujemy w gabinecie MEDflow w Poznaniu. Jego ogromną zaletą jest duża dokładność – badanie to pozwala uzyskać niezwykle precyzyjny, wielowarstwowy obraz mózgowia. Jeśli masz skierowanie i interesuje Cię tomografia głowy prywatnie, koniecznie zgłoś się do nas. Zapewniamy nie tylko profesjonalną i pełną empatii obsługę czy indywidualne podejście do każdego pacjenta, ale także krótki czas oczekiwania na badanie. Przekonaj się o tym osobiście, umawiając wizytę w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow.

Tomografia głowy - wskazania

TK głowy (niekiedy nazwa tego badania zapisywana jest przez pacjentów z angielska – CT głowy) to badanie o nieocenionych właściwościach diagnostycznych. Ponieważ do jego wykonania wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie, zawsze wymaga ono skierowania od lekarza. Wskazania do wykonania TK tego obszaru obejmują między innymi:

  • różnego rodzaju urazy głowy;
  • podejrzenie występowania zmian w mózgu np. ropni, guzów, tętniaków;
  • udar mózgu;
  • diagnostyka struktur ucha.

Warto pamiętać, że tomografia głowy może być wykorzystywana nie tylko w celach diagnostycznych, ale także do monitorowania przebiegu choroby, doboru właściwej terapii, czy kontroli efektów zastosowanego leczenia. Tomografia tego obszaru jest także niezastąpiona w nagłych przypadkach, ponieważ pozwala zlokalizować ewentualne krwawienie, co jest niezbędne dla ratowania życia pacjenta.

Jak wygląda TK głowy?

Tomografia komputerowa głowy jest badaniem całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym, a jednocześnie dającym ogromne możliwości diagnostyczne. Podczas jego trwania pacjent powinien pozostawać nieruchomo oraz stosować się do ewentualnych poleceń osoby wykonującej TK. Niewątpliwą zaletą tomografii tego obszaru ciała jest to, że nie zajmuje ona wiele czasu. Zwykle trwa około kilkunastu minut.

Jeśli chodzi o przygotowanie do badania, powinno się usunąć z badanej okolicy metalowe przedmioty np. okulary, biżuterię. Warto zabrać ze sobą do gabinetu także wszelkie wyniki wcześniejszych badań oraz historię choroby.

Tomografia komputerowa - co można zbadać?

Tomografia głowy - cena w Poznaniu

“Tomografia komputerowa głowy cena” to hasło dość często wpisywane w wyszukiwarkę przez pacjentów. Jeśli chodzi o cenniki TK głowy w Poznaniu, mogą być one zróżnicowane, w zależności od tego do jakiej placówki się wybierzesz. Zazwyczaj jest to koszt około kilkuset złotych. Aktualny cennik, obowiązujący w Centrum MEDflow, znajdziesz w stosownej zakładce na naszej stronie internetowej. A jeśli pomimo tego wciąż będziesz mieć jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami, a chętnie udzielimy Ci odpowiedzi.

Przyjdź na tomografię głowy do nas

Zapraszamy wszystkich pacjentów ze skierowaniem na TK głowy (CT głowy) do naszego Centrum usytuowanego na poznańskich Ogrodach. Bardzo łatwo do nas dotrzeć, zarówno transportem publicznym, jak i własnym autem. MEDflow to zespół specjalistów z ogromnym doświadczeniem, któremu możesz zaufać. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty badań obrazowych.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc