Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa kręgosłupa - odcinek LS
Poznań

TK kręgosłupa - odcinek LS

Tomografia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym (L-S) należy do badań, jakie pacjenci mogą wykonać w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. TK kręgosłupa jest bezinwazyjnym i bezbolesnym sposobem diagnozowania różnych dolegliwości ze strony tej struktury kostnej. Jeśli zależy Ci na tym, aby wykonać to badanie bez czekania w długiej kolejce, zapraszamy do umówienia terminu u nas. Świadczymy usługi medyczne na najwyższym możliwym poziomie, z troską o dobro oraz zadowolenie pacjenta. Jesteśmy partnerem, któremu można zaufać. Serdecznie zapraszamy do MEDflow w Poznaniu!

Tomografia komputerowa kręgosłupa - wskazania

Tomografia kręgosłupa lędźwiowego to bardzo dokładne badanie, które pozwala na obrazowanie struktur wewnątrz ciała pacjenta, bez konieczności naruszania jego powłok. Wykorzystuje do tego celu promieniowanie rentgenowskie, dlatego do jego wykonania niezbędne jest skierowanie od lekarza. Wykorzystuje się ją w diagnostyce, ale nie tylko. Wskazania do TK kręgosłupa lędźwiowego obejmują między innymi:

  • choroby nowotworowe,
  • ocena stanu kości pacjenta po wypadkach i urazach,
  • podejrzenie przepukliny krążka międzykręgowego,
  • choroby kości (np. osteoporoza),
  • wszelkiego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe,
  • wady rozwojowe,
  • diagnostyka przyczyn bólu pleców oraz problemów z poruszaniem się.

Przygotowanie do badania

TK kręgosłupa lędźwiowego w większości przypadków nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Warto przyjść do gabinetu nieco wcześniej, aby wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia pacjenta. Jeśli chodzi o ubiór – zalecany jest wygodny strój, pozbawiony metalowych elementów w badanej okolicy (guziki, suwak, sprzączka paska itp.). Należy zabrać ze sobą skierowanie na tomografię kręgosłupa.

Po zakończeniu badania można normalnie wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Ile kosztuje tomografia komputerowa kręgosłupa lędźwiowego

Dla wielu pacjentów istotną kwestią jest to, ile zapłacą za TK kręgosłupa lędźwiowego. Badanie to nie należy do najtańszych, między innymi ze względu na jego ogromny potencjał diagnostyczny. Oczywiście koszt uzależniony jest od wielu czynników, takich jak na przykład miasto czy konkretna placówka. Jeśli chodzi o badanie, jakim jest tomografia komputerowa kręgosłupa, cena waha się w granicach kilkuset złotych za jeden odcinek. Jeśli chcesz wiedzieć ile zapłacisz za TK kręgosłupa lędźwiowego w naszym poznańskim Centrum, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zebranymi w zakładce cennik. Dodatkowo, w razie pytań lub wątpliwości, możesz także skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Z przyjemnością pomożemy!

Przyjdź na tomografię komputerową kręgosłupa lędźwiowego do nas!

Wszystkich pacjentów ze skierowaniem na TK kręgosłupa w odcinku L-S (a także pozostałych) zapraszamy do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Gwarantujemy najwyższą jakość usług – zadowolenie pacjentów jest naszym priorytetem. Zachęcamy do telefonicznego umawiania terminów wizyt. Zadbamy o to, aby czas oczekiwania na badanie był możliwie jak najkrótszy.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc