Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny stawu skokowego Poznań

Rezonans magnetyczny stawu skokowego

Jeśli masz potrzebę wykonania badania, jakim jest rezonans magnetyczny stawu skokowego, w Poznaniu wybierz Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Jesteśmy profesjonalnym ośrodkiem, który zapewnia najwyższą jakość usług i troszczy się o komfort każdego z pacjentów. Do każdego podchodzimy indywidualnie i zapewniamy krótki czas oczekiwania na badanie. Przychodząc do nas, nie musisz mieć skierowania! Zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją w celu umówienia konkretnego terminu wizyty na rezonans stawu skokowego w naszym Centrum.

Badanie rezonansem magnetycznym

MRI stawu skokowego - jak wygląda badanie i ile trwa

MR stawu skokowego, przez pacjentów często określanego także mianem “rezonans magnetyczny kostki”, to bezinwazyjne i bezbolesne, całkowicie bezpieczne badanie, pozwalające na ocenę struktur jednego z najbardziej obciążonych stawów w całym organizmie. Dzięki wykorzystaniu bezpiecznych dla człowieka fal magnetycznych możliwe jest obrazowanie badanego obszaru w czasie rzeczywistym. To ile trwa rezonans stawu skokowego, jest kwestią dość indywidualną. Zazwyczaj jest to kilkadziesiąt minut – od pół godziny do około godziny. Podczas badania pacjent powinien leżeć nieruchomo. Nasz personel chętnie odpowie na wszelkie Twoje pytania i rozwieje wątpliwości.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans stawu skokowego - cena

Być może zastanawiasz się nad tym, jaki jest koszt takiego badania. Faktem jest, że jeśli chodzi o rezonans magnetyczny stawu skokowego cena, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Poznań, może być wysoka. Często jest to koszt kilkuset złotych. W naszym Centrum zawsze staramy się wychodzić naprzeciw wszelkim oczekiwaniom pacjentów, także w kwestii cennika naszych usług. Wszelkie najważniejsze i najaktualniejsze informacje znajdziesz w odpowiedniej zakładce na naszej stronie. Możesz także skontaktować się z recepcją, która udzieli Ci szczegółowych informacji.

Wskazania do MR stawu skokowego

Ze względu na doskonałe właściwości diagnostyczne oraz bezpieczeństwo, rezonans magnetyczny stawu skokowego jest często wykonywanym badaniem. Zalecany jest on między innymi w przypadkach: uszkodzeń chrząstki stawowej lub więzadeł, zmian zwyrodnieniowych, podejrzenia choroby nowotworowej, zapalenia lub zerwania ścięgien, różnego rodzaju kontuzji itd. Stosuje się go także w ocenie stawu skokowego przed oraz po zabiegach i operacjach.

Gdzie na rezonans stawu skokowego w Poznaniu?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie szybko, bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce oraz bez skierowania wykonasz rezonans magnetyczny kostki (MR stawu skokowego), wybierz nasze Centrum w Poznaniu. Czekają tu na Ciebie wysokiej klasy, empatyczni specjaliści. Do każdego z naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie, oferując najwyższą jakość obsługi i dokładając wszelkich starań, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom.

Centrum MEDflow usytuowane jest na poznańskich Ogrodach, przy ulicy Nowina. Łatwo dotrzeć do nas komunikacją miejską, dysponujemy także parkingiem dla zmotoryzowanych pacjentów. Zapraszamy do umawiania wizyt na rezonans!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
  • rozrusznika serca,
  • implantu ślimakowego,
  • pompy insulinowej lub
  • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
  • I trymestr ciąży,
  • stenty,
  • elementy ortopedyczne,
  • implanty stomatologiczne,
  • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc