Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa ręki
Poznań

Rejestracja:

Tomografia komputerowa ręki

Tomografia ręki należy do grona licznych badań obrazowych, jakie pacjenci mogą wykonać w poznańskim Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Każdego dnia wykonujemy wiele badań obrazowych, dlatego naszej wiedzy oraz doświadczeniu możesz w pełni zaufać. Wyróżniamy się indywidualnym i pełnym empatii podejściem do potrzeb naszych pacjentów, a ich zadowolenie zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Jesteśmy profesjonalistami, którzy wkładają w pracę całe serce. Jeśli interesuje Cię tomografia komputerowa ręki i nie chcesz czekać na to badanie w długiej kolejce, przyjdź do nas. Mamy krótkie terminy oczekiwania! Skontaktuj się z naszą recepcją już dziś, aby zarezerwować dogodny dla siebie termin badania.

Tomografia ręki - jak wygląda i jakie są wskazania?

TK ręki (inaczej CT ręki/dłoni) to badanie o dużym potencjale diagnostycznym. Nie zajmuje wiele czasu, a pozwala uzyskać bardzo dokładne obrazy znajdujących się wewnątrz ciała struktur, bez konieczności naruszania powłok skóry. Atutem tomografii jest to, że pozwala na obrazowanie badanego obszaru w różnych przekrojach i płaszczyznach. Ze względu na wykorzystanie promieni Roentgena, badanie to każdorazowo wymaga skierowania od lekarza. Tomografia komputerowa ręki nie zajmuje wiele czasu, a po zakończeniu badania można natychmiast wrócić do swoich obowiązków.

Wskazania do TK ręki obejmują między innymi:

  • zmiany patologiczne i wady rozwojowe,
  • choroby nowotworowe,
  • urazy i zmiany pourazowe,
  • stany zapalne,
  • planowane zabiegi i operacje w tym obszarze,
  • ocena efektów zastosowanego leczenia.

Jak przygotować się do tomografii komputerowej ręki?

Jeżeli tomografia ręki wykonywana jest bez kontrastu, to pacjent nie musi się do niej specjalnie przygotowywać. Należy tylko pamiętać o tym, aby:

  • zjawić się w placówce odpowiednio wcześniej,
  • zabrać ze sobą skierowanie lekarskie,
  • nie mieć w badanym obszarze żadnych metalowych przedmiotów (biżuteria, guziki, suwaki itp.).

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące przygotowania do TK ręki, możesz liczyć na naszą pomoc. Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a z przyjemnością odpowiemy i wszystko wyjaśnimy.

Tomografia ręki - cena w Poznaniu

Istotną informacją, z punktu widzenia pacjenta, jest koszt omawianego badania. Wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę Google hasłą “tomografia komputerowa ręki cena” i podobne, aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie. Nawet w obrębie jednego miasta, np. Poznania, cena za TK ręki będzie się różnić pomiędzy placówkami. Pacjent powinien się przygotować na wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeśli interesuje Cię cena tego badania w Centrum MEDflow, to zachęcamy do zapoznania się z zakładką cennik. Zebraliśmy tam aktualne informacje dotyczące naszych cen. Dodatkowo, w przypadku pytań dotyczących cennika, jesteśmy do Twojej dyspozycji – dane kontaktowe znajdziesz w stopce.

Przyjdź na TK ręki do nas

Serdecznie zapraszamy pacjentów z Poznania i całej Polski na tomografię ręki w naszym Centrum. Oferujemy najwyższą jakość obsługi, a także krótkie terminy. Jeśli szukasz miejsca, w którym w pełnej szacunku i empatii atmosferze wykonasz badania obrazowe, wprost nie mogłeś lepiej trafić. Przekonaj się o tym, że warto zaufać personelowi MEDflow.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszym niż 21 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc