Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG węzłów chłonnych
Poznań

Rejestracja:

USG węzłów chłonnych to jedno z wielu badań obrazowych, jakie wykonujemy dla naszych pacjentów w MEDflow w Poznaniu. U nas nie musisz mieć skierowania ani czekać w kolejce. Wszystko załatwimy szybko i w przyjaznej atmosferze. Dlatego, jeśli interesuje Cię badanie węzłów chłonnych, skontaktuj się z nami i umów wizytę na USG już dzisiaj. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i odwiedzenia naszych nowoczesnych gabinetów zlokalizowanych na poznańskich Ogrodach.

Kiedy warto wykonać badanie USG węzłów chłonnych?

Pacjenci najczęściej decydują się na wykonanie USG węzłów chłonnych po zaleceniu lekarza. I choć badanie jest całkowicie bezpieczne i nie wymaga skierowania, zawsze w przypadku jakichkolwiek obaw lub wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, warto w pierwszej kolejności odwiedzić lekarza.

USG węzłów chłonnych często wykonuje się w przypadku gdy:

  • pacjent odczuwa bolesność w okolicy konkretnych węzłów chłonnych,
  • na skórze w okolicy węzłów pojawiły się różnego rodzaju zmiany niezwiązane z chorobami dermatologicznymi,
  • badanie palpacyjne wykazało nieprawidłowości w okolicy węzłów (np. ich nieprawidłową konsystencję),
  • pacjent choruje na niektóre nowotwory,

węzły chłonne są wyraźnie powiększone.

Wykonujemy USG wszystkich węzłów chłonnych

W ludzkim organizmie istnieje bardzo wiele węzłów chłonnych. W naszych pracowniach wykonasz między innymi USG węzłów chłonnych:

  • szyi,
  • pachowych,
  • pachwinowych.

Badanie trwa zaledwie kilka minut, jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Jego ogromną zaletą jest możliwość obserwacji wszelkich zmian badanych struktur w czasie rzeczywistym, bez konieczności naruszania powłok ciała.

Jeśli lekarz zlecił Ci badanie USG węzłów chłonnych lub chcesz wykonać je profilaktycznie, zgłoś się do nas!

USG węzłów chłonnych - przygotowanie

Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać – nie ma potrzeby abyś przychodził na czczo. Badanie wykonasz niemalże z marszu (oczywiście pamiętaj o tym, że wizytę należy umówić).

Przed USG warto zadbać o higienę (zwłaszcza badanego obszaru) oraz przyjść w wygodnych ubraniach, które łatwo będziesz mógł zdjąć do badania. Jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze wyniki badań obrazowych, zabierz je ze sobą – mogą okazać się pomocne przy ocenianiu najnowszych zmian.

USG węzłów chłonnych - cena

Kwestia ceny ma znaczenie dla wielu osób, które muszą wykonać badanie USG węzłów chłonnych (szyjnych, pachowych, pachwinowych itd.). Osoby, które zdecydują się przyjść do naszego gabinetu w Poznaniu, mogą liczyć na bardzo atrakcyjny cennik. Zadbaliśmy o to, aby nasi pacjenci nie przepłacali! Wszystkie niezbędne informacje na temat aktualnie obowiązujących cen, znajdziesz w zakładce cennik, znajdującej się na górze strony.

Zapraszamy na USG do nas!

Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Wykonujemy USG różnych węzłów chłonnych, za każdym razem dbając o komfort i dobre samopoczucie pacjenta. Współpracujemy z pełnymi empatii lekarzami, którzy nie tylko przeprowadzą badanie, ale także udzielą odpowiedzi na wszelkie Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz do umawiania wizyt, gwarantujemy nie tylko atrakcyjne ceny, ale także krótki czas oczekiwania na badanie.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc