Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG jam opłucnowych
Poznań

Rejestracja:

USG jam opłucnowych

Chcesz szybko, bez konieczności czekania w kolejce wykonać USG jam opłucnowych w Poznaniu? W takim razie zadzwoń do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow i zarezerwuj termin swojego badania już dziś. Nasi pacjenci nie tylko mogą liczyć na szybką realizację badań, ale także na pełną empatii atmosferę. Nasz zespół tworzą profesjonaliści z zakresu diagnostyki obrazowej, którzy doskonale znają się na wykonywaniu tego typu badań. Zależy nam także na tym, aby każdy czuł się u nas dobrze, dlatego do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Zapraszamy do współpracy z nami!

Jakie są wskazania do USG jam opłucnowych?

Omawiane badanie najczęściej jest zlecane przez lekarza, dlatego pacjenci zwykle przychodzą do nas ze skierowaniem. USG należy jednak do grona badań bezpiecznych, które w razie potrzeby można wykonać także bez skierowania od lekarza prowadzącego. Zazwyczaj USG jam opłucnowych wykonuje się w przypadku podejrzenia wystąpienia płynu w opłucnej, nie jest to jednak jedyny przypadek. Wskazania do wykonania USG jam opłucnowych to:

  • urazy,
  • nieprawidłowości w płucach, opłucnej, śródpiersiu, a nawet ścianach klatki piersiowej.

Ze względu na bezpieczeństwo tego badania jest ono także głównym wyborem w przypadku kobiet w ciąży, u których RTG mogłoby zagrażać bezpieczeństwu nienarodzonego dziecka.

Przygotowanie do badania

USG jam opłucnowych, podobnie jak pozostałe badania wykorzystujące ultradźwięki, nie wymagają od pacjentów szczególnego, wcześniejszego przygotowania. Do badania będzie należało się rozebrać, zapewniając lekarzowi dobry dostęp do badanego obszaru. Samo USG nie zajmuje wiele czasu i zazwyczaj po kilkunastu minutach jest już po nim. Po zakończeniu można bez problemu wrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze wyniki badań, zabierz je ze sobą na badanie.

Warto wspomnieć, że USG jest całkowicie bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. To badanie, które można powtarzać tak często, jak tylko jest to potrzebne.

USG jam opłucnowych - cena w Poznaniu

Koszt tego badania to kwestia, która nurtuje bardzo wielu pacjentów. W Poznaniu może być to wydatek rzędu kilkuset złotych. Ceny będą różniły się pomiędzy poszczególnymi placówkami oferującymi osobom zainteresowanym wykonanie tego typu badania. Jeśli chodzi o Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow – zawsze dbamy o zadowolenie naszych pacjentów. Wszystkie informacje na temat aktualnie obowiązujących cen w naszej placówce znajdziesz w zakładce cennik. A jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami – z przyjemnością Ci pomożemy.

Badania obrazowe? Wybierz MEDflow!

Zapraszamy wszystkich pacjentów zainteresowanych badaniami obrazowymi do odwiedzenia naszego Centrum. Wykonujemy nie tylko USG jam opłucnowych, ale także szereg innych badań. Jesteśmy profesjonalistami, do każdego pacjenta podchodzącymi indywidualnie. Możesz nam zaufać! Na badania USG i inne zapraszamy nie tylko pacjentów z Poznania i okolic, ale także z odleglejszych zakątków Polski. Dzięki lokalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie pętli Ogrody bardzo łatwo dotrzeć do nas z każdego miejsca w Poznaniu.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc