Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Badanie dopplerowskie tętnic kończyn dolnych Poznań

Badanie dopplerowskie tętnic kończyn dolnych

Badanie dopplerowskie tętnic kończyn dolnych pozwala na ocenę przepływu krwi w tętnicach nóg oraz na diagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości. Wszystkich pacjentów z Poznania zapraszamy na USG Dopplera kończyn dolnych do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Każdego dnia wykonujemy wiele badań. Mamy ogromną wiedzę i doświadczenie, którym zaufała już spora grupa pacjentów. Serdecznie zapraszamy każdego, kto musi wykonać badania obrazowe. Zapewniamy najwyższy standard obsługi, a także krótki czas oczekiwania. Zadowolenie naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze!

Jakie są wskazania do USG Doppler tętnic kończyn dolnych?

Omawiane badanie pozwala na ocenę stanu naczyń krwionośnych. Dzięki USG Doppler możliwe jest między innymi wykrywanie patologii w postaci niedrożności, zwężeń, refluksu krwi, obecność wad wrodzonych itd. Wykorzystuje się je także w diagnostyce pacjentów z podejrzeniem miażdżycy lub tętniaków. Wśród wskazań do wykonania badania dopplerowskiego tętnic kończyn dolnych wymienia się między innymi:

  • bóle kończyn, pojawiające się zwłaszcza podczas wysiłku,
  • występowanie obrzęków, drętwienia, mrowienia, skurczy oraz długotrwałego uczucia zimna,
  • niewyjaśnione zwiększenie obwodu nóg,
  • uczucie ciężkości nóg,
  • zaczerwienienie połączone ze wzrostem ucieplenia kończyny,
  • urazy kończyn dolnych,
  • problemy z gojeniem ran,
  • owrzodzenia nóg,
  • planowane zabiegi,
  • kontrola efektów po operacjach i zabiegach.

Przygotowanie i przebieg USG Dopplera kończyn dolnych

To jedno z wielu badań USG, które nie wymaga od pacjenta wcześniejszego przygotowania. Należy tylko zadbać o to, aby w dniu badania nie nakładać na kończyny żadnych kosmetyków ani leków. Ponieważ lekarz będzie potrzebował dobrego dostępu do badanego obszaru, warto pomyśleć o wygodnym ubiorze, który umożliwi łatwe i szybkie odsłonięcie nóg. Jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze wyniki badań, weź je ze sobą – mogą przydać się podczas wizyty.

USG Doppler tętnic kończyn dolnych wykonywane jest najczęściej w pozycji leżącej, choć może zdarzyć się także, że pacjent zostanie poproszony o przyjęcie pozycji stojącej lub siedzącej. Badany jest obszar od pachwin do kostek. Lekarz, przesuwając specjalną głowicę po ciele pacjenta, jest w stanie w czasie rzeczywistym obserwować wszelkie zmiany zachodzące w organizmie. Czas trwania tego badania wynosi zwykle do kilkudziesięciu minut, a po jego zakończeniu można powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Ile kosztuje badanie dopplerowskie tętnic kończyn dolnych?

Cena tego badania wynosi zazwyczaj około kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, w jakim mieście oraz placówce zdecydujesz się wykonać USG Dopplera kończyn dolnych. Jeśli masz zamiar zrobić to badanie w Poznaniu, zapraszamy do odwiedzenia Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Nasz aktualny cennik znajdziesz w stosownej zakładce na stronie. Jeśli masz dodatkowe pytania, zawsze chętnie służymy pomocą – wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Zapraszamy na badania obrazowe w Poznaniu

USG Dopplera kończyn dolnych to tylko jedno z badań obrazowych w naszej ofercie. Wykonujemy także rezonans magnetyczny, tomografię komputerową (w tym stomatologiczno-laryngologiczną) czy densytometrię. Do każdego podchodzimy indywidualnie oraz z dużą dozą empatii. Nasza kadra zawsze chętnie wyjaśni wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu z recepcją w celu zarezerwowania terminu wizyty.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc