Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG ręki
Poznań

Rejestracja:

USG ręki

USG ręki to kolejne badanie, jakie mogą wykonać pacjenci w gabinecie MEDflow w Poznaniu. Jesteśmy specjalistami z zakresu diagnostyki obrazowej, dlatego możesz nam w pełni zaufać. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, oferując opiekę medyczną na najwyższym możliwym poziomie. Dodatkowo u nas wykonasz to USG od ręki. Bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce lub umawiania wizyty z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do kontaktu z recepcją w celu ustalenia terminu wizyty w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow.

USG dłoni - jak wygląda i czy trzeba się do niego przygotowywać?

USG ręki to proste, bezbolesne i bardzo bezpieczne badanie, dające ogromne możliwości diagnostyczne. Do jego wykonania niezbędny jest specjalny aparat ultrasonograficzny. Badanie wykorzystuje fale ultradźwiękowe oraz zjawisko echogeniczności struktur ludzkiego organizmu – można je więc wykonywać także u dzieci i kobiet w ciąży. USG ręki pozwala na obserwację wnętrza ciała pacjenta bez konieczności naruszania jego struktur.

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Zazwyczaj zajmuje ono kilkanaście minut, a po jego zakończeniu można swobodnie wrócić do wykonywania czynności dnia codziennego. Przychodząc na USG ręki warto mieć ze sobą wszelkie wyniki wcześniejszych badań, a także ewentualną historię choroby. Dzięki temu lekarzowi łatwiej będzie obserwować zmiany, jakie zaszły w ciele pacjenta od czasu ostatnich badań.

Wskazania do USG ręki

Badanie USG dłoni najczęściej jest wykonywane gdy pacjent dozna jakiegoś urazu, lub gdy zgłasza się do lekarza z niewyjaśnionymi dolegliwościami bólowymi. Dzięki ultrasonografii możliwe jest ustalenie źródła problemów. Lista wskazań do wykonania tego badania jest jednak dłuższa i obejmuje między innymi:

  • dolegliwości bólowe,
  • urazy ręki,
  • obrzęki i stany zapalne,
  • zaburzenia czucia,
  • zmiany zwyrodnieniowe,
  • objawy zespołów uciskowych nerwu pośrodkowego i łokciowego,
  • niestabilność stawów,
  • guzy, gangliony i inne wyczuwalne pod skórą zgrubienia.

USG ręki - cena w MEDflow w Poznaniu

Jeśli interesuje Cię obowiązujący u nas za USG dłoni cennik, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w stosownej zakładce na naszej stronie internetowej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub dodatkowych pytań, zawsze możesz się z nami skontaktować także telefonicznie lub mailowo. Zawsze chętnie odpowiadamy na pytania naszych pacjentów.

Zapraszamy na badania obrazowe

Zapraszamy na USG dłoni i inne badania obrazowe wszystkich pacjentów z Poznania i okolic. U nas nie musisz czekać w długiej kolejce. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego – zależy nam na tym, aby pacjenci czuli się u nas dobrze. Nasze Centrum znajduje się niedaleko pętli Ogrody, dlatego bardzo łatwo do nas dotrzeć, zarówno transportem publicznym, jak i własnym samochodem. Zapraszamy do kontaktu oraz do umawiania terminów wizyt.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc