Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG stawów mostkowo-obojczykowych
Poznań

Rejestracja:

USG stawów mostkowo-obojczykowych

Tak zwane USG mostka (a dokładnie badanie ultrasonograficzne stawów mostkowo-obojczykowych) to jedno z wielu badań obrazowych, jakie pacjenci z Poznania i okolic mogą wykonać w Centrum MEDflow. Mamy ogromne doświadczenie, które z przyjemnością wykorzystujemy w codziennej pracy, pomagając osobom, które nam zaufały. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, w którym w miłej atmosferze i bez konieczności czekania w długiej kolejce, wykonasz badania obrazowe, zgłoś się do nas! Skontaktuj się z naszą recepcją, aby zarezerwować termin wizyty już dziś.

USG stawów mostkowo-obojczykowych - wskazania

Pomimo tego, że nie jest to najpopularniejsze badanie, stosunkowo liczne grono pacjentów wpisuje w wyszukiwarkę Google hasła takie jak „USG stawu mostkowego”, „USG stawu obojczykowego” czy „USG obojczyka”. Ten rodzaj ultrasonografii wykonuje się zazwyczaj w przypadkach:

  • podejrzenia procesu zapalnego w okolicy omawianych stawów,
  • urazów okolicy mostkowo-obojczykowej,
  • podejrzenia zwyrodnień,
  • podejrzenie zmian typu osteoarthritis (zwężenie szpary stawu, osteofity na krawędziach powierzchni stawowych- występowanie tzw. dziobków kostnych).

Pomimo tego, że lista wskazań do USG mostka i okolic nie jest długa, to badanie to pozwala na wykrycie ewentualnych procesów zapalnych, zmian zwyrodnieniowych czy przebudowy powierzchni stawowej w przypadku chorób reumatologicznych. Dzięki uzyskanym obrazom możliwa jest dokładna diagnostyka pacjenta, a także wdrożenie dopasowanego do jego potrzeb leczenia.

Jak przygotować się do tego badania

Bez względu na to, czy mowa o USG mostka, stawu mostkowego, stawu obojczykowego czy obojczyka, nie ma potrzeby aby specjalnie przygotowywać się do tego badania. Warto jedynie zadbać o to, aby zapewnić lekarzowi dobry dostęp do badanej okolicy – dobrym wyborem w tym przypadku będzie koszulka lub podkoszulek z większym dekoltem. Do USG trzeba będzie zdjąć biżuterię z szyi. Samo badanie trwa około 15 minut, a po jego zakończeniu można powrócić do wcześniej wykonywanych czynności.

USG jest całkowicie bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Nie wymaga skierowania od lekarza i można je wykonywać tak często, jak zachodzi taka potrzeba.

USG mostka - cena w Poznaniu

Ceny różnią się pomiędzy poszczególnymi placówkami, dlatego nie sposób konkretnie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje USG stawów mostkowo-obojczykowych w Poznaniu. Zazwyczaj należy przygotować się na wydatek około kilkuset złotych. Jeśli chodzi o cenę w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow, wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy w zakładce cennik na naszej stronie. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zawsze możesz się z nami skontaktować, a chętnie pomożemy!

Zapraszamy nie tylko na USG stawów mostkowo-obojczykowych

Każdego dnia wykonujemy dziesiątki badań obrazowych. Jesteśmy specjalistami, których wiedzy i doświadczeniu możesz w pełni zaufać. Zapraszamy pacjentów z Poznania i okolic, a także z dalszych zakątków Polski. Dzięki dogodnej lokalizacji, w pobliżu pętli Ogrody, łatwo do nas dotrzeć z każdej części miasta. U nas możesz liczyć na pełne empatii i zrozumienia podejście, a także na krótki czas oczekiwania na badanie. Zapraszamy!

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc