Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG jamy brzusznej i miednicy wraz z układem moczowym
Poznań

Rejestracja:

USG jamy brzusznej i miednicy wraz z układem moczowym

USG jamy brzusznej bez skierowania to jedno z badań, które wykonujemy prywatnie w naszych nowoczesnych gabinetach na poznańskich Ogrodach. Badanie brzucha, miednicy i układu moczowego za pomocą ultrasonografu jest często stosowaną metodą diagnostyczną, pozwalającą zauważyć wszelkie nieprawidłowości narządów w wymienionych obszarach. Jeżeli musisz wykonać USG w Poznaniu i szukasz miejsca, w którym badanie to przeprowadzi kompetentny lekarz, w miłej i przyjaznej atmosferze, doskonale trafiłeś. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

USG jamy brzusznej - cena

Wiele osób przygotowujących się do tego typu badania wpisuje w wyszukiwarkę Google hasła takie jak: “USG brzucha prywatnie cena”, “cena USG jamy brzusznej”, “USG brzucha cena” lub inne, zbliżone do nich. Z myślą o zadowoleniu naszych pacjentów z Poznania oraz okolic przygotowaliśmy bardzo atrakcyjny cennik. Zachęcamy do zapoznania się z nim, a także do kontaktu z naszą recepcją w celu umówienia się na to lub inne badanie z naszej oferty.

Badanie USG brzucha - jak wygląda?

USG brzucha, przez niektórych pacjentów określane jako prześwietlenie jamy brzusznej, to bezbolesne i bezinwazyjne, bardzo dokładne oraz w pełni bezpieczne badanie, wykorzystujące ultradźwięki. Ultrasonografia opiera się o zjawisko przenikania fal dźwiękowych o niskiej częstotliwości przez komórki ludzkiego organizmu. Dzięki badaniu temu można z dużą dokładnością obserwować to, co dzieje się pod powłokami ciała, bez konieczności ich naruszania. Takie obrazowanie brzucha jest w pełni bezpieczne dla pacjentów w każdym wieku, w tym także dla kobiet w ciąży.

USG brzucha, miednicy i układu moczowego wykonuje się przy wykorzystaniu specjalnej głowicy generującej ultradźwięki, która przesuwana jest po ciele pacjenta. Radiolog na specjalnym ekranie obserwuje w czasie rzeczywistym to, co dzieje się pod powłokami ciała.

Zalecenia przed USG jamy brzusznej - jak się przygotować do badania?

Aby wykonać USG jamy brzusznej prywatnie, w naszych poznańskich gabinetach, nie potrzeba skierowania. Należy jednak pamiętać, aby do badania odpowiednio się przygotować:

  • na badanie przyjdź na czczo (ostatni posiłek maksymalnie na 5 godzin przed badaniem),
  • do momentu badania unikaj palenia papierosów,
  • przyjdź na badanie z wypełnionym pęcherzem (napij się wody) – jeśli oceniany ma być układ moczowy, pęcherz koniecznie musi być wypełniony,
  • na dzień przed USG jamy brzusznej unikaj spożywania wzdymających produktów (warzywa kapustne i strączkowe, ciężkostrawne owoce).

 

Badanie USG jamy brzusznej nie wymaga więcej specjalnych przygotowań. Wystarczy tylko pamiętać o powyższych, prostych zaleceniach.

USG brzucha w Poznaniu – zaufaj najlepszym

Serdecznie zapraszamy pacjentów w każdym wieku do skorzystania z naszej oferty. Gwarantujemy nie tylko profesjonalne i pełne empatii podejście do każdego, ale także bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę i korzystny cennik na USG jamy brzusznej, miednicy i układu moczowego. Dbamy o to, aby w naszych progach każdy pacjent czuł się dobrze i bezpiecznie i dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom osób, które nam zaufały.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

USG Jamy brzusznej z miednicą

Przed USG jamy brzusznej z miednicą:

  • pacjent musi pozostać 5 godzin na czczo,
  • unikać palenia,
  • pęcherz najlepiej wypełniony (przed badaniem wypić wodę),
  • a w przypadku oceny pęcherza – koniecznie wypełniony.

Dzień przed badaniem należy unikać produktów wzdymających.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc