Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG stopy
Poznań

Rejestracja:

USG stopy

Choć wielu z nas mogą wydawać się nieistotne, stopy odgrywają bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Dolegliwości z ich strony mogą być nie tylko nieprzyjemne, ale także wprowadzać wiele ograniczeń. Badaniem, które pomaga diagnozować schorzenia w tym obszarze, jest między innymi USG stopy. Jeśli chcesz wykonać je w Poznaniu, zapraszamy do MEDflow – nowoczesnego Centrum Diagnostyki Obrazowej. Nasi pacjenci mogą liczyć na w pełni profesjonalne i indywidualne podejście, a także na doskonałą opiekę medyczną. Zapraszamy do umawiania terminów wizyt.

Co obejmuje i jak wygląda USG śródstopia?

Badanie USG stopy pozwala na wykrywanie oraz ocenę zmian o podłożu zapalnym i zwyrodnieniowym, które pojawiły się w obrębie narządu ruchu. Dzięki ultrasonografii możliwe jest także rozpoznanie różnego rodzaju uszkodzeń tkanek miękkich, takich jak więzadła, ścięgna, mięśnie, rozcięgna, nerwy czy naczynia krwionośne.

Badanie USG śródstopia nie zajmuje wiele czasu, jest całkowicie bezpieczne oraz bezbolesne. Dzięki zjawisku echogeniczności lekarz może w czasie rzeczywistym obserwować zmiany w organizmie pacjenta. Po zakończeniu badania można od razu wrócić do codziennych obowiązków. USG stopy nie wymaga specjalnego przygotowania, warto jednak zadbać o higienę oraz zabrać ze sobą ewentualne wcześniejsze wyniki innych badań.

Wskazania do USG stóp

Wskazania do wykonania USG śródstopia mogą być bardzo różne – od konkretnych chorób, aż po dolegliwości bólowe niewyjaśnionego pochodzenia. Lista przypadków, w których zdecydowanie warto wykonać to badanie obejmuje między innymi:

  • ostre i przewlekłe bóle stopy,
  • wyczuwalne na powierzchni stopy guzki i zgrubienia,
  • urazy,
  • stany zapalne,
  • zwyrodnienia.

USG śródstopia cena w MEDflow

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę Google hasła typu: “USG stopy cena” czy “USG śródstopia cena”. Odpowiedź na pytanie: ile kosztuje USG stopy, nie jest jednak jednoznaczna. Koszt tego badania może się wahać w granicach kilkuset złotych, w zależności od miejsca, w którym będzie ono wykonywane, miasta itd. Najaktualniejsze informacje na temat ceny USG stopy w Poznaniu, w Centrum MEDflow, znajdziesz w stosownej zakładce na naszej stronie internetowej. Wszelkich informacji chętnie udzielimy Ci także telefonicznie. Dlatego, jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, skontaktuj się z nami!

Zapraszamy nie tylko na USG stóp

W Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu wykonujemy nie tylko USG śródstopia. W naszej ofercie znajduje się także wiele innych badań, niezastąpionych w diagnostyce oraz leczeniu różnych schorzeń. Zapraszamy pacjentów z całej Polski do umawiania terminów wizyt w naszej placówce. Oferujemy profesjonalne podejście, przyjazną atmosferę, a także krótki czas oczekiwania na badania. Jesteśmy specjalistami, którym możesz w pełni zaufać, jeżeli chodzi o badania obrazowe.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc