Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny piersi (ocena implantów) Poznań

Rejestracja:

Rezonans magnetyczny piersi (ocena implantów)

Chcesz wykonać rezonans magnetyczny piersi, aby ocenić stan implantów? Zależy Ci na tym, aby nie czekać na badanie w długiej kolejce oraz na tym, aby wykonać je w przyjaznej atmosferze? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię na rezonans magnetyczny piersi bez kontrastu do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Mamy ogromne doświadczenie i współpracujemy z najlepszymi specjalistami, aby oferować naszym pacjentom usługi najwyższej jakości. Przekonaj się o tym osobiście, umawiając termin wizyty już dzisiaj.

Badanie rezonansem magnetycznym

Ocena implantów za pomocą MR

Rezonans magnetyczny świetnie sprawdza się do oceny stanu implantów u osób, które przeszły zabieg powiększania biustu. Badanie to pozwala w szybki, wygodny i bezbolesny sposób sprawdzić, czy umieszczone w ciele implanty są szczelne bądź czy nie uległy one uszkodzeniu np. pęknięciu. MR jest bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne, a ponieważ do jego wykonania nie używa się kontrastu.

Do oceny implantów za pomocą rezonansu magnetycznego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przychodząc na wizytę pamiętaj o tym, aby zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną, a także o tym, by wybrać ubrania bez metalowych elementów oraz zdjąć wszelkie metalowe przedmioty przed badaniem (ściągnij okulary, zrezygnuj z biżuterii).

Jaki jest koszt rezonansu magnetycznego piersi bez kontrastu?

To, ile przyjdzie Ci zapłacić za MRI piersi bez kontrastu, zależne jest między innymi od miasta czy placówki, w której zdecydujesz się wykonać to badanie. W przypadku dużych ośrodków miejskich, takich jak na przykład Poznań, musisz liczyć się z kosztem około kilkuset złotych. To wydatek, który pomoże Ci zyskać pewność, że z Twoimi implantami wszystko jest w najlepszym porządku. Jeśli interesuje Cię cennik na to badanie obowiązujący w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu, zapoznaj się z informacjami zawartymi w stosownej zakładce na naszej stronie.

Zapraszamy na rezonans magnetyczny piersi z kontrastem i bez

W naszym Centrum możesz wygodnie i bez czekania w długiej kolejce wykonać nie tylko MRI oceniające stan implantów (rezonans bez kontrastu), ale także klasyczne badanie piersi z kontrastem. Zapraszamy wszystkie pacjentki z Poznania, okolic, a także z dalszych zakątków Polski. Zapewniamy duży wybór wolnych terminów oraz pełen profesjonalizm podczas badań.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
  • rozrusznika serca,
  • implantu ślimakowego,
  • pompy insulinowej lub
  • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
  • I trymestr ciąży,
  • stenty,
  • elementy ortopedyczne,
  • implanty stomatologiczne,
  • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc