Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny piersi (ocena implantów) Poznań

Rezonans magnetyczny piersi (ocena implantów)

Chcesz wykonać rezonans magnetyczny piersi, aby ocenić stan implantów? Zależy Ci na tym, aby nie czekać na badanie w długiej kolejce oraz na tym, aby wykonać je w przyjaznej atmosferze? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię na rezonans magnetyczny piersi bez kontrastu do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Mamy ogromne doświadczenie i współpracujemy z najlepszymi specjalistami, aby oferować naszym pacjentom usługi najwyższej jakości. Przekonaj się o tym osobiście, umawiając termin wizyty już dzisiaj.

Badanie rezonansem magnetycznym

Ocena implantów za pomocą MR

Rezonans magnetyczny świetnie sprawdza się do oceny stanu implantów u osób, które przeszły zabieg powiększania biustu. Badanie to pozwala w szybki, wygodny i bezbolesny sposób sprawdzić, czy umieszczone w ciele implanty są szczelne bądź czy nie uległy one uszkodzeniu np. pęknięciu. MR jest bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne, a ponieważ do jego wykonania nie używa się kontrastu.

Do oceny implantów za pomocą rezonansu magnetycznego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przychodząc na wizytę pamiętaj o tym, aby zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną, a także o tym, by wybrać ubrania bez metalowych elementów oraz zdjąć wszelkie metalowe przedmioty przed badaniem (ściągnij okulary, zrezygnuj z biżuterii).

Jaki jest koszt rezonansu magnetycznego piersi bez kontrastu?

To, ile przyjdzie Ci zapłacić za MRI piersi bez kontrastu, zależne jest między innymi od miasta czy placówki, w której zdecydujesz się wykonać to badanie. W przypadku dużych ośrodków miejskich, takich jak na przykład Poznań, musisz liczyć się z kosztem około kilkuset złotych. To wydatek, który pomoże Ci zyskać pewność, że z Twoimi implantami wszystko jest w najlepszym porządku. Jeśli interesuje Cię cennik na to badanie obowiązujący w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu, zapoznaj się z informacjami zawartymi w stosownej zakładce na naszej stronie.

Zapraszamy na rezonans magnetyczny piersi z kontrastem i bez

W naszym Centrum możesz wygodnie i bez czekania w długiej kolejce wykonać nie tylko MRI oceniające stan implantów (rezonans bez kontrastu), ale także klasyczne badanie piersi z kontrastem. Zapraszamy wszystkie pacjentki z Poznania, okolic, a także z dalszych zakątków Polski. Zapewniamy duży wybór wolnych terminów oraz pełen profesjonalizm podczas badań.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
  • rozrusznika serca,
  • implantu ślimakowego,
  • pompy insulinowej lub
  • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
  • I trymestr ciąży,
  • stenty,
  • elementy ortopedyczne,
  • implanty stomatologiczne,
  • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc