Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

RTG
stomatologiczne
stawy skroniowo-żuchwowe

Stawy skroniowo-żuchwowe (zwarte i rozwarte)

Badanie RTG zwartych i rozwartych stawów skroniowo-żuchwowych to jedno z wielu badań obrazowych, jakie każdego dnia wykonujemy w naszym Centrum. Procedura jest bezbolesna i bezinwazyjna, zwykle zajmuje także niewiele czasu. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, a po jego zakończeniu pacjent może natychmiast powrócić do swoich obowiązków. RTG stawów skroniowo-żuchwowych wymaga skierowania od lekarza, ze względu na kontakt z promieniowaniem. Jeśli zależy Ci na tym, aby wykonać to badanie bez oczekiwania w długiej kolejce, przyjdź do nas. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie (np. z obowiązującym cennikiem), a także do kontaktu z recepcją w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty.

W pracowni tomografii stomatologiczno-laryngologicznej wykonujemy między innymi zdjęcia RTG skrzydłowo-zgryzowe (prawe i lewe). To badanie, które pozwala nie tylko wykryć próchnicę na powierzchniach zgryzowych i stycznych zębów, ale służy także do oceny szczelności wypełnień. Obrazuje ono korony górnych i dolnych zębów, bez korzeni. Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne, nie wymaga także specjalnego przygotowania. Pacjent obowiązkowo musi mieć natomiast skierowanie. Jeśli chciałbyś umówić się na zdjęcie skrzydłowo-zgryzowe w naszym Centrum, skontaktuj się z recepcją. Dane kontaktowe, ważne informacje, a także cennik badań znajdziesz na naszej stronie www.

Umów się na badanie tomografii stomatologiczno-laryngologicznej

RTG - najważniejsze informacje​

Skierowanie

Wymagane

Na czczo

Nie wymagane

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Ciąża

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc