Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa jamy brzusznej i miednicy (bez kontrastu)
Poznań

TK jamy brzusznej i miednicy (bez kontrastu)

Tomografia jamy brzusznej i miednicy (TK jamy brzusznej i miednicy) należy do licznego grona badań obrazowych, jakie pacjenci mogą wykonać w Centrum MEDflow w Poznaniu. Nasz doświadczony zespół cechuje indywidualne i pełne empatii podejście do każdego. Dlatego, jeżeli dostałeś skierowanie na TK jamy brzusznej i miednicy, warto przyjść właśnie do nas. Pacjenci, którzy nas wybrali, mogą liczyć nie tylko na profesjonalną obsługę medyczną, ale także na krótki czas oczekiwania na wykonanie badania. Zachęcamy do kontaktu z naszą rejestracją w celu umówienia dogodnego dla Ciebie terminu wizyty.

TK jamy brzusznej i miednicy - co wykrywa?

Tak zwana tomografia brzucha i miednicy to bardzo dokładne badanie, pozwalające przyjrzeć się bliżej różnego rodzaju strukturom (narządom), jak i wszelkim zmianom zachodzącym w organizmie pacjenta. TK wykrywa nieprawidłowości w obrębie kości oraz tkanek miękkich. Do obrazowania struktur w obrębie jamy brzusznej i miednicy wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie. Dzięki temu tomografia jest bezinwazyjna i bezbolesna, jednak jej wykonanie każdorazowo wymaga skierowania od lekarza prowadzącego.

Tomografia jamy brzusznej i miednicy - wskazania

Wskazania do wykonania TK jamy brzusznej i miednicy mogą być różnorodne. W przypadku badania bez kontrastu, wykonuje się je głównie u pacjentów z kamicą nerkową. Jak już wspomniano, o konieczności wykonania TK zawsze decyduje lekarz, ze względu na wykorzystanie promieniowania rentgenowskiego oraz wiążące się z tym zagrożenia.

Tomografia jamy brzusznej i miednicy przygotowanie

W poznańskim Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow TK jamy brzusznej i miednicy wykonujemy bez podania środka cieniującego (kontrastu). Oznacza to, że pacjent nie musi specjalnie przygotowywać się do tego badania. Zalecamy, aby w dniu wizyty zjawić się nieco wcześniej w naszej placówce, mając przy sobie skierowanie. Jeśli chodzi o strój, należy pamiętać o tym, aby nie miał on żadnych metalowych elementów w badanej okolicy (np. guziki, suwak, klamra paska itp.), gdyż będą one zaburzać obraz.

Tomografia komputerowa - co można zbadać?

Ile kosztuje tomografia jamy brzusznej i miednicy w Poznaniu?

TK jamy brzusznej i miednicy nie należy do badań najtańszych. Pacjenci w Poznaniu powinni przygotować się na wydatek w granicach kilkuset złotych. Cena może wahać się w zależności od tego, gdzie będzie wykonywane TK. Wszystkie osoby zainteresowane cennikiem obowiązującym w MEDflow zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na naszej stronie internetowej. Aktualizujemy je na bieżąco. Oczywiście w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości można się z nami skontaktować także mailowo lub telefonicznie.

Zapraszamy na badania obrazowe

Pacjentów ze skierowaniem na TK jamy brzusznej i miednicy zachęcamy do umawiania wizyt w naszym Centrum. Pracowników naszej placówki cechuje pełen profesjonalizm. Dodatkowo zapewniamy bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę! Zapraszamy do kontaktu z rejestracją! Dzięki dogodnej lokalizacji w pobliżu pętli Ogrody bardzo łatwo do nas dotrzeć z każdej części miasta!

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc