Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny prostaty z kontrastem Poznań

Rezonans magnetyczny prostaty z kontrastem

Rezonans magnetyczny prostaty, w skrócie MRI prostaty, to badanie, które oferujemy naszym pacjentom płci męskiej. Jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, a do tego ma nieocenioną wartość diagnostyczną. Uznaje się, że na chwilę obecną rezonans prostaty stanowi najdokładniejsze badanie, które pozwala na wykrycie nowotworu rozwijającego się w tym gruczole. Ma ono niezwykle duże znaczenie w profilaktyce. Jeśli interesuje Cię rezonans magnetyczny prostaty w Poznaniu, zachęcamy do odwiedzenia Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Czekają tu na Ciebie wysokiej klasy specjaliści oraz profesjonalna obsługa.

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans prostaty z kontrastem - kiedy wykonać?

Istnieją różne powody, dla których warto wykonać rezonans magnetyczny prostaty. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich. Lista wskazań obejmuje między innymi:

 • wysoki poziom PSA we krwi (przy braku uchwytnej przyczyny),
 • wykrycie niepokojących zmian w trakcie innych badań,
 • choroba nowotworowa prostaty,
 • ocena efektów zastosowanego leczenia.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, może to być reakcja alergiczna na środek kontrastowy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do badania, skonsultuj je ze swoim lekarzem.

Natomiast jeśli interesuje Cię rezonans prostaty w Poznaniu, przyjdź do naszego Centrum, gdzie wykonasz to badanie bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce.

Rezonans magnetyczny prostaty - cennik

Jak w przypadku wszystkich badań obrazowych, cena jest uzależniona od wielu różnych czynników. Jeżeli interesuje Cię to, ile zapłacisz za to badanie w naszej poznańskiej placówce, zachęcamy do zapoznania się z zakładką cennik na naszej stronie, lub do kontaktu z naszą recepcją. Zawsze z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania pacjentów oraz wyjaśnimy wątpliwości.

Rezonans magnetyczny prostaty z kontrastem - jak wygląda to badanie?

Rezonans gruczołu krokowego wykonywany jest najczęściej ze środkiem cieniującym, czyli kontrastem. Dzięki temu lekarzowi łatwiej jest różnicować widoczne na uzyskanych obrazach zmiany. Jak już wspomniano, badanie to jest całkowicie bezpieczne oraz bezbolesne. Jak zawsze w przypadku wykonywania MRI, tak również w przypadku rezonansu prostaty z kontrastem należy pozostać nieruchomo w trakcie trwania badania. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dokładnych i czytelnych obrazów badanego obszaru. W urządzeniu do rezonansu pacjent leży na wznak, a cała procedura zajmuje zazwyczaj do godziny.

Warto pamiętać o tym, aby na rezonans gruczołu krokowego ubrać się wygodnie (odzież nie powinna mieć żadnych metalowych elementów w okolicy miednicy) oraz o tym, aby zabrać ze sobą wyniki wcześniejszych badań, o ile były one wykonywane, i wyniki badań krwi na stężenie kreatyniny. Na około 3 godziny przed badaniem nie powinno się spożywać żadnych posiłków. Po zakończeniu MRI prostaty można wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Rezonans gruczołu krokowego w Poznaniu? Tylko w MEDflow!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wszystkich mężczyzn, nie tylko z Poznania i okolic, zainteresowanych rezonansem prostaty. W naszym gabinecie możesz liczyć na profesjonalną oraz pełną empatii obsługę i opiekę medyczną. Przekonaj się o tym osobiście, umawiając termin wizyty.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc