Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny piersi z kontrastem Poznań

Rezonans magnetyczny piersi z kontrastem

Rezonans magnetyczny piersi z kontrastem to jedno z badań, na które zapraszamy wszystkie pacjentki z Poznania i okolic. W naszym Centrum wykonasz je bez skierowania i konieczności oczekiwania w kolejce. Jeśli zależy Ci na tym, aby zrobić rezonans magnetyczny piersi szybko i w przyjaznej, pełnej zrozumienia atmosferze, wybierz właśnie nas. Skontaktuj się z rejestracją i umów się na termin wizyty.

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans piersi - niezwykle czułe badanie

Warto wiedzieć, że badanie MR piersi cechuje się wysoką skutecznością w wykrywaniu nawet bardzo małych zmian. Dzięki temu stanowi ono świetne uzupełnienie wszystkich badań diagnostycznych wykonywanych w diagnostyce i profilaktyce raka piersi. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego wykonuje się rezonans. Badanie to zaleca się między innymi także pacjentkom: po rekonstrukcji biustu, z implantami piersi (np. w podejrzeniu ich pęknięcia), kontrolnie przed lub po operacjach itd.

W celach diagnostycznych wykonuje się rezonans magnetyczny piersi z kontrastem. Z podania środka cieniującego rezygnuje się zazwyczaj tylko w wypadku ryzyka uszkodzenia implantów piersi. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Trwa krótką chwilę, a dzięki swojej czułości pozwala uzyskać naprawdę wiele informacji na temat piersi i ich stanu.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Przed MRI piersi w naszym Centrum w Poznaniu

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat kwalifikacji na rezonans magnetyczny piersi w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu.

 • Implanty piersi nie są przeciwwskazaniem do wykonania badania.
 • Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek hormony, poinformuj o tym rejestrację – niektóre z nich muszą zostać odstawione na trzy miesiące przed badaniem. Nasi pracownicy poinformują Cię, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Pamiętaj, że ze względu na to, że MRI piersi wykonuje się z kontrastem, potrzebny będzie również Twój wynik kreatyniny (badania krwi).
 • Jeśli miesiączkujesz, badanie najlepiej wykonać między 5 a 13 dniem cyklu.
 • Jeśli miałaś wykonywaną biopsję, na rezonans piersi możesz umówić się minimum 6 tygodni po ostatniej biopsji.
 • Jeśli przechodziłaś radioterapię, na MR piersi możesz umówić się minimum rok od jej zakończenia.
 • Pamiętaj o tym, aby przychodząc na badanie zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną dotyczącą piersi – wszelkie poprzednie wyniki badań MRI oraz USG, które miałaś wykonywane.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące rezonansu piersi, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy, wszystko wyjaśnimy i podpowiemy jak odpowiednio przygotować się do tego badania. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i z dużą dozą empatii.

Zapraszamy na rezonans piersi z kontrastem

Rezonans magnetyczny piersi - cena

Dla wielu osób niezwykle ważną kwestią jest cena rezonansu magnetycznego piersi. Zwłaszcza w dużych miastach może być to spory wydatek. W naszym Centrum staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pacjentek także w tej kwestii. Wszelkie aktualne informacje na temat tego, ile zapłacisz za MR piersi u nas, znajdziesz w zakładce cennik.

Przyjdź na MRI piersi do nas

Zapraszamy wszystkie pacjentki na rezonans magnetyczny piersi z kontrastem w Poznaniu. Nasze Centrum mieści się na Ogrodach, przy ulicy Nowina, zaledwie kilka minut spaceru od pętli. Zapewniamy profesjonalną i pełną empatii opiekę medyczną i krótki czas oczekiwania na badanie.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc